وبلاگ

عقیق

سایت عقیق سایتی آموزشی, تفریحی و سرگرمی برای تمامی افراد خانواده

توصیه های بین المللی برای صرفه جویی در اقتصاد خانواده

● حفره هایی که پول هایتان را هدر می دهد پرکنید
خنذر و پنذر هایی که پول بالایشان می دهید و هرگز هم به چشم نمی آیند.غذاهایی که بیرون می خورید و هیچ ارزش غذایی ندارند.کارتهای هدیه یا خرید که دست آخر فقط با آن پیاز و سیب زمینی یا غذای گربه و سگ می خریم .
به این مواد متفرقه که پول بالایشان می دهیم حفره های پولی می گویند.دیو رامسی می گوید:«این متفرقات پولهای شما را می مکد و جیب ها را خالی می کند و آنقدر ضروری نیستند که شما جیب هایتان را پر از خالی کنید » سعی کنید آهسته آهسته این حفره ها را پرکنید.
● از تحریک اشتهای خریدتان حذر کنید
مسلما فروشگاه هایی هست که هوش از سر شما می برد و شما را برای وسایل غیر ضروری وسوسه می کند اما شعار شما باید این باشد: هرگز چیزی که نیاز ندارم نمی خرم . شاید به جایی بروید که لوازم تزئینی زیبا و اسنک ها و مواد غذایی اشتها برانگیز و مصنوعات زیبایی داشته باشد .
اما شما باید جلو خود را بگیرید ، اگر نمی توانید بهتر است دفعات و تعداد آن را کم کنید . رامسی می گوید برای این کار همراه خود یک لیست از احتیاجات به همراه ببرید و در فروشگاه فقط سراغ آنها بروید.
● خریدهای ویژه به روش مخصوص
اگر در جایی زندگی می کنید که امکان خرید از طریق اینترنت را دارید این راه خوبی است که از فروش ویژه های اینترنت بعضی از لوازم خود را که می دانید بعدا به آن نیاز دارید و قیمت آن هم اکنون مناسب تر است خریداری کنید.با این کار تقریبا مقداری از پولتان را صرفه جویی می کنید.
● زرق و برق غذاهای بیرون
رستورانها از خوردن یک وعده شام ساده با دسر بسیار سود می برند.معمولا غذایی که شما بیرون میل می کنید برایش هزینه می شود . مثلا یک غذای ساده را حساب کنید ؟ کلارک هاوارد می گوید اگر برای مثال عادت دارید ۳بار در هفته بیرون شام بخورید این عادت را به یک بار تقلیل دهید.
● هزینه ها را سریع تخمین بزنید
روزی که پل براون برای تعویض حلقه لاستیکش به تعمیر گاه مجاز رفت فکر نمی کرد که هزینه ای ۴۴ دلاری برای گارانتی و ۱۵ دلاری برای سر سوپاپ های ماشینش بپردازد. یکی از مدافعان حقوق مصرف کنندگان که عضو یک گروه بین المللی حمایت از مصرف کننده است توصیه می کند:«باید زمانی که مشتری به یک مغازه یا سرویس مجاز مراجعه می کند تمام هزینه ها برای او روی یک برگه نوشته شود ، به این ترتیب مشتری می تواند روی هزینه هایش نفوذ داشته باشد و آن را مدیریت کند .»
● تخفیف بگیرید
این روز ها بیشتر شرکت ها تخفیف برای اجناس و کالا هایشان قائل می شوند . بیشتر این تخفیف ها برای این است که مشتری را جلب کند . اما بنا به تحقیقات این ۲۱ این تخفیف ها مسترد می شود و الباقی ..؟ حتما اگر از شرکتی خرید می کنید این مسئله را مد نظر داشه باشید و از گرفتن حق خود نهراسید.
● همیشه در جستجوی علت باشید
چند ماه بعد از اینکه دانیل باتلر یک خانه بازسازی شده را خرید در کمال تعجب دید قبض گازش بالاتر از ۱۰۰ دلار از حد معمول است.او سریعا تمام خانه را بازرسی کرد یک پنجره مخفی کوچک فقط مقدار کمی باز بوده و همین سوراخ کوچک گرمای خانه را به هدر می داده.
گرفتن بعضی از سوراخهای پولی کار راحتی است البته به شرطی که دقت در مخارج و جزئیات را فراموش نکنید.
● یک دفترحسابداری برای خود باز کنید
از ماه آینده شروع کنید یک لیست از بزرگترین مخارج و ریزترین آنها بنویسید و مقدار پول یا موجودی خود را هم درگوشه بالای لیست یادداشت کنید و هر زمان بیرون می روید این دفترچه کوچک را با خود داشته باشید حتی اگر قصدتان خرید نیست ، این کار به شما کمک می کند از خریدن غیر ضروریات منصرف شوید و حساب احتیاجات خود را هم داشته باشید.
● به خودتان اجازه سرگرمی بدهید
وقتی شما دخل و خرج خود را با هم هماهنگ کنید می توانید با استطاعت مالی حاصل از این صرفه جویی با خیالی آسوده گاهی اوقات سرگرمی هم داشته باشید و دستی به جیب ببرید. رامسی می گوید :«وقتی خزانه تان خالی است شما محکوم به سکوتید »و این صرفه جویی ها برای شما سوپاپ اطمینان است.


خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه سایت عقیق ایمیل خود را در باکس زیر وارد کرده و دکمه ارسال ایمیل رافشار دهد :

تبلیغات
آخرین مطالب
آخرین مطالب بازدید شده
آموزش تعمیرات موبایل پل تیک بان