وبلاگ

عقیق

سایت عقیق سایتی آموزشی, تفریحی و سرگرمی برای تمامی افراد خانواده

۵ توصیه ویژه برای صرفه جویی در آب

اگر به این نتیجه رسیده‌اید که باید برای نجات خود از بحران کمبود آب کاری انجام دهید، موارد زیر می‌تواند به شما کمک کند؛ مواردی که خیلی از آنها را می‌دانید و فقط محض یادآوری، آنها را می‌گوییم تا یادتان بیاید و به کار ببندید:
۱) از شیرهای دارای چشم الکترونیکی استفاده کنید. این شیرها مصرف آب را تا ۷۰ درصد کاهش می‌دهند. در صورت استفاده از این شیرها احتمالا دیگر لازم نخواهد بود که به شما توصیه کنیم که هنگام مسواک زدن شیر آب را ببندید.
۲) از سیفون‌های کوچک استفاده کنید. با هر بار کشیدن سیفون آب زیادی مصرف می‌شود. استفاده از سیفون‌های کوچک می‌تواند به مصرف کمتر آب منجر شود.اگر هم مخزن سیفون دست‌شویی شما بزرگ است، می‌توانید با قرار دادن یک تکه آجر در آن، حجم آبی را که در آن جای می‌گیرد، کاهش دهید.
۳) آب لوله‌کشی برای این نیست که حیاط خانه یا ماشین خود را با آن بشوییم. برای این کار راه‌های بهتری وجود دارد. برای پاکیزه کردن حیاط ابتدا می‌توانید آن را جارو کنید. برای شستشوی خودرو هم بهتر است به کارواش بروید.
۴) زمان دوش گرفتن خود را کوتاه کنید. لازم نیست که ده دقیقه زیر دوش بایستید. هنگام لیف کشیدن هم بهتر است شیر آب را ببندید.
۵) ظرف‌ها را بلافاصله پس از استفاده بشویید. در این صورت به آب کمتری نیاز خواهید داشت.


خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه سایت عقیق ایمیل خود را در باکس زیر وارد کرده و دکمه ارسال ایمیل رافشار دهد :

تبلیغات
آخرین مطالب
آخرین مطالب بازدید شده
آموزش تعمیرات موبایل پل تیک بان