وبلاگ

عقیق

سایت عقیق سایتی آموزشی, تفریحی و سرگرمی برای تمامی افراد خانواده

دست هایت‌ را پنهان‌ کن‌

اگر امروز توی اتاق نشیمن گرم و نرم خانه تان ، یک نفر با زلم زیمبوهای کولی ها سر به سر و اصرار کند که برایتان کف بینی کند و اسرار آینده تان را بخواند، چه کار می کنید؟
البته امیدوارم شما از آن دسته خرافاتی هایی نباشید که فکر می کنند هر کس کف دستتان را دید و حرف هایی درباره آینده زد، پیشگو و آینده بین است . بعد هم امید دارم از آن دسته هم نباشید که با چشم های بسته هرچه می بینند به حساب خواب و رویا و توهم می گذارند، چون حداقل در این یکی مورد روانشناسی هم حرف هایی برای گفتن دارد…
۱. ارسطو گفته است : دست عضوی از اعضای بدن است که عامل فعالیت نیروهای تاثیرپذیر سیستم درونی بدن است .
۲. اگر از گفته ارسطو چیزی نفهمیدید حداقل به بالزاک ، نویسنده آشنای فرانسوی دل بسپارید که می گوید: ما می توانیم سکوت را با بستن لب ها و چشمان و ابروهای خودمان حفظ کنیم ، اما دست های ما قادر به چنین پنهانکاری نیستند… دست های ما افشاگرند.
۳. علم پزشکی علاوه بر همه اینها، به صورت منطقی از روی تغییرات ایجادشده بر روی ناخن ها و پوست ، بیماری قلبی ، سکته ، فلج یا سل ریوی و کم خونی را تشخیص می دهند.
۴. فکر می کنم حالا اگر بشنوید روانشناسان معتقدند حالت های گوناگون شخصیت انسان ، مثل فصاحت و بلاغت ، عصبانیت و قدرت انتقال احساست را براحتی می توان از طریق شکل حرکات دست و شکل انگشتان تشخیص داد، باور می کنید؟
۵. در ضمن روانشناسی مدرن اعتقاد دارد، برخلاف نظر کولی ها که می گویند آدم ها با دست هایی تقدیری به دنیا می آیند، تاثیر شخصیت ها بر شکل دستان تدریجی است . یعنی این ما هستیم که دستمان را می سازیم ، نه اینکه خطوط دست و شکل انگشتان ما، سازنده شخصیت ما باشند.
۶. حالا اگر بشنوید که علم کف شناسی هندی ، که سال ها پیش از اقوام آریایی به آنها ارث رسید، معتقد است دست راست ما دقیقا به صورت اکتسابی شکل می گیرد و نشانگر تغییرات شخصیتی آدم در سال های عمرش است ، باز هم کف شناسی را کولی بازی می دانید؟
۷. دانشمندان خبره پزشک قانونی یا به عبارتی کارآگاهان سفیدپوست که در آزمایشگاه دنبال قاتل می گردند، معتقدند که خطوط کف دست و شکل چین خوردگی ها و حتی ظاهر ناخن آدم ها متفاوت است ، یعنی اگر در تمام کره زمین بگردید، دو نفر را پیدا نمی کنید که دست هایی شبیه هم داشته باشند، حتی دوقلوها…
۸. اگر با یک روانکاو برخورد کردید و با نگاه کردن به دستتان گفت که شما خیلی احساساتی ، تندخو و پرخاشگر هستید، تعجب نکنید! جناب روانکاو طالع بین و فالگیر نیست فقط کف دست شما بلندتر از انگشت های شماست !
۹. کف بین ها می گویند انگشت های خوش فرم ، ناخن های کشیده و خوش ظاهر و دست های قوی و گره گره نشان دهنده شخصیت های شکل گرفته و منطقی است . حالا اگر این را یک روانشناس بگوید ما می دویم ببینیم دست آن شخصی که دوست داریم بدانیم در درونش چه می گذرد، چه شکلی ست !
۱۰. اگر آن شخص مورد نظرتان ناخن های کوچک و باریک دارد منتظر باشید که احساسات بالا و انرژی زیادش کار دستش بدهد، این جور آدم ها خیلی زود تخلیه انرژی و بی انگیزه می شوند.
۱۱. اگر آن شخص (نمی گویم زن یا مرد چون مهم نیست ) ناخن های کوتاه و پهن دارد، نشانه خودخواهی و انزواجویی اش است ، شرمنده !
۱۲.اگر هم ناخن های بزرگ دارد یا انگشت های کوتاه و توسری خورده ، خودبین و کله شق اما مهربان و دلرحم است .
۱۳. ناخن های آسیب دیده هم نشانه آدم هایی است که نیازمند به محبت و درک هستند و اگر همین آدم ها ناخن های بلند و انگشت های نازک داشتند، احتمالا افسردگی و آسیب پذیری شان هم زیاد است .
۱۴. کی گفته بود از کولی هایی که زلم زیمبو به خودشان وصل می کنند و در کف دست دنبال ستاره بخت می گردند چیزی نپرسید، به سراغ روانشناسانی بروید که درباره کف شناسی ، مثل یک علم صحبت می کنند، لابد من بودم !خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه سایت عقیق ایمیل خود را در باکس زیر وارد کرده و دکمه ارسال ایمیل رافشار دهد :

تبلیغات
آخرین مطالب
آخرین مطالب بازدید شده
آموزش تعمیرات موبایل پل تیک بان