وبلاگ

عقیق

سایت عقیق سایتی آموزشی, تفریحی و سرگرمی برای تمامی افراد خانواده

آنها موفقیت شان را مدیون پدر و مادرشان هستند

«من این موفقیتم را مدیون پدر و مادرم هستم.» این جمله ای است که اکثر افراد می گویند اما گاهی اوقات این حرف بیشتر ناشی از احساسات است تا واقعیت. به هر حال هر پدر و مادری در تربیت و موفقیت فرزندان نقش دارد اما نقش بعضی از پدر و مادرها بسیار پررنگ تر است…
▪ توماس ادیسون: در مورد معروف ترین مخترع تاریخ، داستان های زیادی وجود دارد. آزمایش های عجیب و غریب او، آزمایشگاهش داخل واگن یک قطار و چند صد اختراع مختلفش اما شاید دانستن این نکته بد نباشد که مدت تحصیل ادیسون در مدرسه فقط سه ماه بوده است. رفتار او آن قدر عجیب بود که معلمش لقب «خنگ» به او داده بود و همین باعث شد تا او کاملا توسط مادرش تربیت و آموزش داده شود: «مادرم دلیل ساخته شدن من بود. آن قدر به من مطمئن بود که من احساس می کردم دلیلی برای زنده ماندن دارم. احساس می کردم نباید ناامید باشم.»
▪ مایکل فلپس: قهرمان افسانه ای تاریخ المپیک با ۱۴ مدال طلا و چند مدال دیگر، هنوز سی سالش نشده است. مایکل فلپس که برای به دست آوردن این موفقیت یک برنامه فشرده و منظم را به مدت چند سال پی گرفته بود هم از آن بچه هایی است که موفقتیش در درجه اول به خاطر مادرش است. «پسر شما هیچ وقت قادر به تمرکز روی هیچ چیزی نخواهد بود.» این جمله ناامیدکننده معلم مایکل باعث دلسردی مادرش دبورافلپس نشد. تلاش های مادر برای کشف استعداد فرزندش، مایکل را تبدیل به قهرمان شنای تاریخ کرد.
▪ هلن کلر: فعال سیاسی، نویسنده و سخنران. اینها فعالیت های خانم هلن کلر بود اما شهرت او فقط به خاطر این اقداماتش نیست. او تمام این کارها را در حالی انجام داد که از ۱۹ ماهگی کر و لال و نابینا بود. مادر هلن کلر، تحت تاثیر نوشته ای از چارلز دیکنز و همچنین دیدن کنجکاوی و استعدادهای دختر معلولش تمام تلاشش را برای پیشرفت او انجام داد. او توانست معروف ترین متخصص گوش و حلق و بینی آمریکا را پیدا کند و از طریق وی به الکساندر گراهام بل معرفی شود. پشتکار و حمایت او باعث شد تا تلاش معجزه آسای خانم آن سولیوان معلم شخصی هلن کلر نتیجه بدهد و بعد از چند سال این دختر بتواند به روش خاص خود حرف بزند، بشنود و حتی ببیند.
▪ انزو زیدان: یکی از مناقشات سیاسی فرانسه و اسپانیا در سال گذشته مساله تابعیت یک پسربچه ۱۵ ساله بود اما این پسربچه یک بچه معمولی نیست. او پسر زین الدین زیدان نابغه فوتبال است. زیدان مربی شخصی پسرش است و آموزش های او باعث شده از همین حالا باشگاه های مختلف برای داشتن این بازیکن در چند سال دیگر مبارزه کنند اما از آن مهم تر دعوای سیاسی ورزشی فرانسه و اسپانیا برای داشتن انزو است. همسر زیدان اسپانیایی است و همین باعث داشتن تابعیت دوگانه برای انزو شده است. به هر حال تیم ملی هر دو کشور مایل اند شاگردی را که علاوه بر آموزش های زیدان، ژن های او را هم دارد به عضوبت بگیرند.خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه سایت عقیق ایمیل خود را در باکس زیر وارد کرده و دکمه ارسال ایمیل رافشار دهد :

تبلیغات
آخرین مطالب
آخرین مطالب بازدید شده
آموزش تعمیرات موبایل پل تیک بان