وبلاگ

عقیق

سایت عقیق سایتی آموزشی, تفریحی و سرگرمی برای تمامی افراد خانواده

مصرف زیاد چربی برای دیابتی ها مضر است

افراد دیابتی مجبورند مصرف کربوهیدرات های تصفیه شده را در رژیم غذایی شان کاهش دهند.افراد دیابتی همچنین موظفند مصرف چربیی های موجود در رژیم غذایی خود را کاهش دهند.بعد از صرف غذا قند خون افزایش می یابد. در صورتی که قند خون بیش از اندازه افزایش یابد قند اضافی به دیواره سلولها چسبیده و سرانجام تبدیل به ماده ای سمی بنام سوربیتول می شود. این ماده سمی با آسیب به سلولها میتواند منجر به حملات قلبی و مغزی و نابینایی و ناشنوایی، نارسایی های کلیوی ، ناتوانی جنسی و دیگر عوارض دیابت میشود.
آزمایش HbA۱c نشان میدهد که چه مقدار قند به دیواره سلولها چسبیده است. مقادیر بالا در این تست نشانگر مصرف زیاده از حد مواد قندی و کربوهیدرات های پیچیده از دو هفته قبل تا روز انجام آزمایش میباشد.
مقادیر این آزمایش به واسطه مصرف مقادیر زیاد چربی نیز افزایش می یابد. علت چیست؟
نحوه عملکرد انسولین اینگونه است که با تاثیر بر روی گیرنده های سلولی موجب افزایش میزان ورود قند به درون سلولهای بدن می شود. مصرف مقادیر زیاد چربی ها منجر به چرخش این گیرنده ها به درون سلول شده و منجر به کاهش اثر انسولین میشود، لذا دیابتی ها باید در مصرف چربی ها به همراه وعده های غذایی کمی دقت به خرج دهند.افراد دیابتی همچنین موظفند مصرف چربیی های موجود در رژیم غذایی خود را کاهش دهند.بعد از صرف غذا قند خون افزایش می یابد. در صورتی که قند خون بیش از اندازه افزایش یابد قند اضافی به دیواره سلولها چسبیده و سرانجام تبدیل به ماده ای سمی بنام سوربیتول می شود. این ماده سمی با آسیب به سلولها میتواند منجر به حملات قلبی و مغزی و نابینایی و ناشنوایی، نارسایی های کلیوی ، ناتوانی جنسی و دیگر عوارض دیابت میشود.


خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه سایت عقیق ایمیل خود را در باکس زیر وارد کرده و دکمه ارسال ایمیل رافشار دهد :

تبلیغات
آخرین مطالب
آخرین مطالب بازدید شده
آموزش تعمیرات موبایل پل تیک بان