وبلاگ

عقیق

سایت عقیق سایتی آموزشی, تفریحی و سرگرمی برای تمامی افراد خانواده

خواب متفاوت در هر کودک

درست است که نیاز به خواب و کیفیت آن در کودکان مختلف متفاوت است ولی یک نقطه مشترک در همه آنها وجود دارد و آن عبارت از عادات و آداب آنها است. این عادت ها معمولاً در حدود ۲۱ ماهگی شروع می شود، و در بسیاری از خانواده ها موجب مشغولیت و خندهٔ افراد و به طور کلی تبدیل به یک کمدی می گردد. برای جلوگیری از هر گونه دردسر و ناراحتی مربوط به بدخوابی کودک به فرزندتان یاد دهید که چگونه بخوابد و برای این منظور شرایطی ثابت، ساعاتی منظم و محیطی آرام برای او تأمین کنید. تا آنجا که ممکن است از خارج کردن طفل در ساعت خواب به بهانه این که گریه می کند و یا می خواهد چیزی ببیند، خودداری کنید. مطمئن باشید که این بهانه ها همیشه هست و اگر شما در برابر آنها از خود انعطاف نشان دهید تمامی نخواهد داشت.
در ضمن بدانید که از سن ۹ سالگی ممکن است کودک خوابی آشفته داشته باشد. فقط بدلیل این که محیط خواب و اطراف تختش تغییر کرده است و یا به دلیل های مشابه دچار پریشان خوابی می شود. همچنین امکان دارد که در سن های کشف تازگی های محیط، هنگام آغاز راه رفتن و یا شروع به حرف زدن دچار این عارضه گردد.
در این جا این سئوال مطرح می شود که آیا عادت ها و بهانه گیری های طفل هنگام خوابیدن امری طبیعی است؟ در جواب باید گفت که همهٔ عادت ها و اعمال طفل را بایستی در این گونه موارد بپذیرد و به او خرده نگیرید، زیرا انجام این اعمال ناشی از نیازهای درونی طفل است و به او امنیت و آرامش می دهد. وی می خواهد که تمام دنیای کوچکش بر طبق رویاهای خود او تنظیم گردد. او می خواهد که هنگام خواب پرده ها کاملاً کشیده، ملافه ها به شکل دلخواه وی مرتب گردیده و عروسک در جای مخصوصش و در حالتی که او می خواهد قرار گرفته باشد. اگر چنان چه بر خلاف آداب و عادات او عمل کردید و او به خشم آمد بر او خرده نگیرید زیرا همهٔ ما احتیاج به امنیت داریم و این احتیاجی است ذاتی که شامل تمام انسا ن ها می شود.


خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه سایت عقیق ایمیل خود را در باکس زیر وارد کرده و دکمه ارسال ایمیل رافشار دهد :

تبلیغات
آخرین مطالب
آخرین مطالب بازدید شده
آموزش تعمیرات موبایل پل تیک بان