وبلاگ

عقیق

سایت عقیق سایتی آموزشی, تفریحی و سرگرمی برای تمامی افراد خانواده

۱۰ راه برای افزایش بهره وری آنهایی که می خواهند در خانه کار‌کنند

بعضی از مشاغل برای خانم‌های خانه دار وجود دارد که نیازی به خروج از منزل و حاضر شدن در یک محل کار ندارد. مثلا نویسندگی، تایپ، کارهای هنری، خیاطی و … که بسیاری از شما می‌توانید بدون اینکه خانه را ترک کنید در کنار تمام کارهای خانه به آنها هم برسید و برای خودتان یک کار جدی در محیط آرام خانه داشته باشید. به این نوع کار، کار «از راه دور» هم می‌گویند…
این روزها که آلودگی هوا و ترافیک بیداد می‌کند، داشتن چنین کاری بسیار وسوسه‌انگیز به نظر می‌رسد اما این نوع کارها مشکلات خودش را به همراه دارد: عدم‌تمرکز، بی‌انگیزگی و بی‌برنامگی از جمله آفاتی است که کار از راه دور را تهدید می‌کند و بازده شخص را پایین می‌آورد تا جایی که شاید شما را بی‌خیال کار کردن در خانه کرده باشد اما بد نیست به ۱۰ توصیه زیر نگاهی بیندازید تا با حداکثر بهره‌وری کارتان را در خانه انجام بدهید:
۱) فردا چه کار دارم؟
در انتهای هر روز کاری، فهرستی از کارهایی را که باید فردا انجام بدهید، تهیه کنید. قبل از اینکه از فضای کاری خارج بشوید، تعیین کنید که فردا چه کارهایی پیش رو دارید.
۲) مرور کارها
روز خود را با مرور فهرست کاری آن روز آغاز کنید. برای این که موتورتان به کار بیفتد، از کارهای سبک‌تر شروع کنید. حتی بد نیست کارهای سنگین‌تر را به چند کار کم‌حجم‌تر تقسیم کنید و به ترتیب آنها را به انجام برسانید.
۳) برنامه روزانه منظم
یک چارچوب کلی که در آن ساعت شروع و پایان کار، زمان استراحت، ساعت ناهار و میان‌وعده مشخص شده باشد، در نظر بگیرید. اگر قرار است در خانه کار کنید، اصلی‌ترین نکته داشتن یک برنامه روزانه سفت و سخت است.
۴) کارهای جانبی تعطیل
طی ساعات کاری، به هیچ عنوان به کارهای جانبی خانه، مانند نظافت و پخت‌و پز و تعمیرات فکر نکنید. آنها را بگذارید برای زمانی که از کار فارغ شدید. حتی بهتر است در خلال ساعات استراحت و چای نیز سراغ‌شان نروید چون ممکن است شما را از حال‌ و ‌هوای کار بیرون بیاورند.
۵) آفتی به نام تلفن
تلفن یکی از آفات کار از راه دور است. سعی کنید فقط تماس‌های تلفنی ضروری و مرتبط با کار را جواب بدهید.
ای‌-‌میل هم همین حکم را دارد. تا می‌توانید تلفن و ای‌-میل را بی‌خیال شوید.
۶) قرار غیر کاری ممنوع
طی ساعات کاری با دوستان خود قرار ملاقات نگذارید، مگر اینکه پای یک مناسبت خاص یا ضروری در میان باشد. هر چه بیشتر با دوستان‌تان بنشینید، بیشتر وسوسه می‌شوید و کمتر کار می‌کنید. به برنامه روزانه‌تان بچسبید و از آن عدول نکنید.
۷) تو تنها نیستی
اهداف، مشکلات و سرخوردگی‌های خود را با همکار، همسر یا دوست خود در میان بگذارید. وقتی دارید در منزل کار می‌کنید، قرار نیست خود را از بقیه دنیا جدا کنید و همه مشکلات را یک تنه به دوش بکشید.
۸) لباس کار در خانه
با لباس خانه مشغول به کار نشوید. حرفه‌‌ای رفتار کنید. حتی حالا که قرار است در خانه کار کنید، لباس رسمی‌ بپوشید، طوری که انگار در محیط بیرون هستید و دیگر همکاران‌تان دارند شما را می‌بینند.
۹) اینجا خانه نیست
فراموش نکنید شما سر کار هستید و باید سرگرمی‌های وسوسه‌انگیز را کنار بگذارید. یک برنامه‌ خاص تلویزیونی، تماشای مسابقه فوتبال، جستجو در سایت اینترنتی مورد علاقه و یا هر عامل دیگری که حواس‌تان را ‌پرت کند، حتی به مدت کوتاه، باید به فراموشی سپرده شود. تفریحات بماند برای وقتی که در حال گذراندن وقت استراحت هستید یا زمانی که برنامه‌ کاری روزانه‌‌تان به پایان رسیده‌ است.
۱۰) به خودت نمره بده
دستاوردهای خود را به طور مرتب ارزیابی کنید. وقتی در خانه کار می‌کنید، خودتان باید ارزیاب کار خودتان باشید و ببینید که چه قدر توانسته‌اید در انجام کارها پیشرفت داشته باشید.


خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه سایت عقیق ایمیل خود را در باکس زیر وارد کرده و دکمه ارسال ایمیل رافشار دهد :

تبلیغات
آخرین مطالب
آخرین مطالب بازدید شده
آموزش تعمیرات موبایل پل شرکت سیتاکسیسمونی بلیط هواپیما خدمات مالیاتی خدمات حسابداری تعمیرات موبایل 118 خرید چیلر بازسازی منزل اقدام پژوهی فلزیاب