وبلاگ

عقیق

سایت عقیق سایتی آموزشی, تفریحی و سرگرمی برای تمامی افراد خانواده

تاکتیک های موثر برای غلبه بر کم اشتهایی

همه بدنسازان با این فرآیند آشنا هستندکه هر چه کالری بیشتری دریافت کنند، به حجم خود می افزایند. اما خوب بعضی از آنها نیز در این زمینه با مشکل مهمی مواجه هستند و می گویند اشتهای لازم را به منظور دریافت این همه کالری را ندارند.
طبیعتاً، این افراد به دنبال روش هایی هستند تا به ابن طریق به افزایش اشتهای خود بپردازند. اگر شما نیز جز این دسته از افراد هستید به تکنیک های ما در این زمینه عمل کنید تا به این طریقه به بی اشتهایی خود غلبه کرده و بتوانید با موفقیت به حجم خود بیفزایید.
▪استفاده از منوی غذایی
در روش اول بهتر است مانند رستوران ها به تهیه بک لبست بزرگ از طمع ها و مزه ها بپردازید. در این حالت هم می توانید غذای بیشتر و پر کیفیت تری میل کنید و هم غذایی که مصرف می کنید متفاوت از آن مواردی است که قبلاً خورده اید. در این نتیجه با استفاده از بک برنامه غذایی متنوع و صرف آنها، حجم تان به آسانی شکل می گیرد. اگر یک بدنساز دائماً به مصرف سینه، جوجه، سوپ جو، سیب زمینی و پنیر محلی بپردازد، واقعاً به سختی می تواند سایز خود را بالا ببرد. تاکید بر روی مصرف این غذا ها مختص بدنسازانی است که دوران رژیم قبل از مسابقه را سپری می کنند، نه آنهایی که سعی دارند به توده های عضلانی خود بیفزایند.
▪ مصرف غذاهای مورد علاقه
در شیوه دوم بهتر است به صرف غذاهای مورد علاقه تان در برنامه ویژه بدنسازان بپردازید. براب مثال،اگر عاشق غذای دریایی یا استیک هستید، می توانید به جای سینه مرغ و تن ماهی به مصرف این مواد غذایی بپردازید با برای مثال از ماکارانی به جای برنج استفاده کنید.
سعی کنید از این مواد غذایی به صورت متناوب و در وعده های زیاد بهره ببرید.
▪ استفاده از ادویه و چاشنی
به جهت افزایش اشتها می توانیدبا استفاده از ادویه و چاشنی غذاهای سالم و بی خطر خود راخوش طمع و مزه کنید. استفاده از سس های مختلف نیز در این زمینه موثر است. مثلاً در سینه مرغ تان سس بریزید با از خردل در تهیه ساندویچ هایتان استفاده کنید. به منظور صرف ماکارانی هم می توانید از سس سفید به جای سس گوجه استفاده کنید. افزودن ابن مواد به طور حتم منجر به افزایش اشتهای شما خواهد شد و به تدریج متوجه می شوید که به مصرف غذای بیشتری می پردازید. از این مسئله نگران نباشید زمانی که در حال افزایش حجم هستید و زیاد تمرین می کنید، پرخوری باعث چاقی تان نخواهد شد و فقط به افزایش حجم بدنتان کمک می کند.
▪ تر خون، محرک اشتها
از تکنیک های دیگری که در این زمینه موثر هستند می توان از افزایش ترخون به غذا نام برد. ترخون محرک اشتهاست. به استفاده از آن بپردازید و نگران کربوهیدرات ها و چربی ها نباشید. به منظور دریافت کالری کافی به مواد غذایی نیاز دارید که شما را مملو از فیبر و آب نکند. روش مناسب در این زمینه استفاده از غذاهایی است که به صورت طبیعی به لحاظ چربی محدود باشد. در این میان می توان به آیتم های نشاسته دار نظیر نان و غلات اشاره کرد.
به منظور حجم گیری سعی کنید از مصرف کربوهیدرات ها نترسید و نشاسته بیشتری مثل برنج و حبوبات میل کنید. به ویژه در زمان بعد و در حین تمرین از این رژیم استفاده کنید.
حجم گیری با کاهش مصرف ربی دشوار است، به ویژه اگر در حال تمرین باشید و نرخ متابولیسم تان نیز بالا باشد.پس سعی کنید حتماًچربی سالم را در مواد غذایی تان بگنجانید.
نمونه های خوب در این زمینه روغن بادام زمینی و روغن زیتون است به خصوص اگر مصرف چربی و روغن را محدود کرده اید.


خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه سایت عقیق ایمیل خود را در باکس زیر وارد کرده و دکمه ارسال ایمیل رافشار دهد :

تبلیغات
آخرین مطالب
آخرین مطالب بازدید شده
آموزش تعمیرات موبایل پل تیک بان