وبلاگ

عقیق

سایت عقیق سایتی آموزشی, تفریحی و سرگرمی برای تمامی افراد خانواده

پول توجیبی می تواند برای خرج نکردن هم باشد

پول توجیبی چیست همانطور که از اسمش معلوم است پولی است که باید در جیب شما باشد تا اگر خواستید، آن را خرج کنید. خیلی از بچه ها هر چند وقت یک بار از پدر و مادرشان برای خرید خوراکی یا چیزهای دیگر پول می گیرند، گاهی اوقات هم مناسبت هایی مانند عیدنوروز یا جشن تولد موجب می شود تا بچه ها مقداری پول جمع کنند.
بعضی از خانواده ها به بچه ها پول توجیبی منظمی نمی دهند. اما هروقت بچه ها به پول احتیاج داشته باشند از پدر و مادرشان می گیرند. بعضی از خانواده ها هم هر ماه یا هر هفته مبلغی را به عنوان پول توجیبی به بچه ها می دهند و نحوه خرج کردن و پس انداز کردن آن به عهده خود بچه ها است. بعضی ها هم هرچندوقت یک بار به بچه ها پول می دهند تا در قلک بیندازند و پس انداز کنند. به هرحال مهم نیست که پول توجیبی به چه شکل به جیب شما می آید. مهم این است که چطور آن را خرج می کنید.
مقدار پول توجیبی به چیزهای زیادی بستگی دارد، مانند درآمد خانواده، تعداد فرزندان، سن و مواردی که می خواهید پول توجیبی تان را برای آنها خرج کنید.
بعضی از بچه ها در ازای پول توجیبی معینی که هر هفته یا هرماه می گیرند، خرج خاصی مثل خرید خوراکی برای مدرسه، خرید لوازم التحریر و اسباب بازی یا هزینه رفت و آمد را به عهده می گیرند. بعضی ها پول توجیبی شان را تا ریال آخر خرج می کنند و بعضی ها هم مقداری از آن را پس انداز می کنند تا بتوانند در آینده یک چیز گران قیمت را که دوست دارند، مانند دوچرخه، بخرند.
بنابراین پول توجیبی چیزی بیشتر از فقط پول گرفتن و خرج کردن است. شما باید بتوانید پول توجیبی تان را مدیریت کنید یعنی این که برای آن برنامه ریزی کنید، نه آن قدر خرج نکنید که به سختی و زحمت بیفتید و نه آن قدر ولخرجی کنید که پول توجیبی یک ماه را در عرض دو روز تمام کنید.
گرفتن پول توجیبی برای بچه ها درس های زیادی دارد. فقط زمانی که قرار است برای خرید چیزی دست تان توی جیب خودتان برود می توانید ارزش واقعی پول را درک کنید. یاد می گیرید که پول تان را خرج چیزهایی کنید که واقعاً به آنها نیاز دارید.
پول توجیبی به شما حق انتخاب می دهد و شما سعی می کنید که هنگام خرید بهترین و مناسب ترین انتخاب ها را داشته باشید. حتی اگر چند بار پول تان را خرج چیزهای بی ارزش کنید، یاد می گیرید که دفعه بعد با دقت بیشتر و برنامه ریزی بهتری خرج کنید. گاهی اوقات هم که می خواهید چیز گران قیمت تری بخرید، لذت پس انداز کردن برای یک هدف مشخص را تجربه خواهید کرد.
بهترین کار این است که هرماه مقداری از پول تان را پس انداز کنید. برای این کار می توانید از پدر و مادرتان بخواهید که برایتان یک حساب بانکی باز کنند.
ممکن است بعضی از خانواده ها آن قدر درآمد نداشته باشند که بتوانند به بچه ها پول توجیبی بدهند.
اگر خانواده شما هم درگیر مشکلات مالی است، می توانید با خواستن پول فقط برای موارد ضروری و با چشم و هم چشمی نکردن با سایر همکلاسی ها و دوستان تان به پدر و مادرتان کمک کنید. پول داشتن خیلی خوب است زیرا می توانید با آن هرچیزی را که دلتان می خواهد، بخرید اما با ارزش ترین چیزی که هر فرد در زندگی دارد، خانواده اش است که قیمت آن از همه پول های دنیا بیشتر است.


خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه سایت عقیق ایمیل خود را در باکس زیر وارد کرده و دکمه ارسال ایمیل رافشار دهد :

تبلیغات
آخرین مطالب
آخرین مطالب بازدید شده
آموزش تعمیرات موبایل پل شرکت سیتاکسیسمونی بلیط هواپیما خدمات مالیاتی خدمات حسابداری تعمیرات موبایل 118 خرید چیلر بازسازی منزل اقدام پژوهی فلزیاب