وبلاگ

عقیق

سایت عقیق سایتی آموزشی, تفریحی و سرگرمی برای تمامی افراد خانواده

پس‌انداز را یک کالای ضروری بدانید

ثروت یکی از سایه‌های اساسی انسان است و شاید این به درک نادرست وی برمی‌گردد که نتوانسته نسبت مناسبی بین خود و ثروتمندی تعریف کند. انسان در ملاء عام به ثروت می‌تازد، ولی در اندرونی‌ترین بخش ذهن خود به هر روشی برای دستیابی به آن تلاش و تدبر می‌کند.
یادتان باشد اگر همه درآمد خود را خرج می‌کنید و فکر می‌کنید کو تا آینده؟ کی فردا را دیده؟ مگه چند روز زنده‌ایم؟ قطعا شما از کسانی خواهید شد که اگر بعد از ۴۰ سالگی زنده باشید، شاید بارها به علت فشار مالی طلب مرگ کنید. شاید هم با دو شغله بودن بتوانید تا آخر برج خود را بکشید، اما در مجموع سراشیبی سختی را طی خواهید کرد و مدام حسرت روزهای گذشته پر پول را می‌خورید که چرا قدر آن را ندانسته‌اید.
شاید هم از آن کسانی شوید که مدام آدم‌هایی را که وضع مالی خوب دارند، شماتت کنید که لذت بردن از زندگی را بلد نیستند و دارند زجر می‌کشند و شاید هم به گفتن خاطرات جوانی خود بپردازید که چقدر آدم ولخرج و جالبی بودید، ولی خوب درون شما آن زمان که از دوران ولخرجی می‌گویید چه احساسی دارد؟
اگر علاقه‌مندید همیشه در وضعیتی مناسب به سر ببرید، پیشنهاد می‌کنم حتماً درصدی از درآمد خود را هر چند اندک پس انداز کنید و اصلاً هم فکر نکنید که با این مبلغ پس انداز هیچ کاری نمی‌شود کرد (و نگویید آب که از سر گذشت، چه یک وجب، چه صد وجب).
وقتی زندگی نامه آدم‌های ثروتمند را می‌خوانید، متوجه می‌شوید جمع کردن پس اندازهای کوچک، چگونه بزرگراه ثروت را می‌سازد و یادتان باشد؛ زمانی موفق به پس انداز می‌شوید که به قول یکی از نویسندگان، پس انداز را کالای لوکس ندانید، بلکه کالایی ضروری بدانید که ابتدای لیست خریدتان باید قرار گیرد، نه انتهای آن و اگر پولی ماند. شک نکنید همین کوچک‌ها در مرحله بعد می‌توانند در میان مدت زندگی شما را متحول کنند.


خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه سایت عقیق ایمیل خود را در باکس زیر وارد کرده و دکمه ارسال ایمیل رافشار دهد :

تبلیغات
آخرین مطالب
آخرین مطالب بازدید شده
آموزش تعمیرات موبایل پل شرکت سیتاکسیسمونی بلیط هواپیما خدمات مالیاتی خدمات حسابداری تعمیرات موبایل 118 خرید چیلر بازسازی منزل اقدام پژوهی فلزیاب