وبلاگ

عقیق

سایت عقیق سایتی آموزشی, تفریحی و سرگرمی برای تمامی افراد خانواده

۲۲ توصیه برای خرید بهتر

آیا فکر می کنید بهترین «خریدار» ممکن هستید و وقتی به مغازه یا مکانی از این دست می روید، بهترین چیز را انتخاب می کنید؟
اگر هم این گونه هستید، این موارد را بخوانید تا به خریدار بهتری بدل شوید.
۱) به جای رفتن به فروشگاههای بزرگ و «سوپرها» و جاهایی که انواع متاع ها را دارند، فقط به مغازه های تخصصی و آن جا که یک نوع کالای خاص و بهترین جنس آن را
می فروشند، سر بزنید. هرچه باشد، شما برای کسانی که دوست دارید خرید می کنید و باید بهترین کالا را برایشان برگزیدند.
۲) سعی کنید در ۵ روز اول هفته به خرید بروید. هم مغازه خلوت تر است و هم خیابانها. در غیر این صورت طی دو روز پایانی هفته که مصادف با تعطیلات است، در شلوغی خیابانها دچار تاخیر و در همهمه داخل مغازه ها فرسوده می شوید.
۳) در ساعات نخست صبح و در بخش های اولیه روز به مغازه ها بروید و این توصیه هم به خاطر نخوردن به شلوغی ها است.
۴) یک فهرست مشخص برای خودتان انتخاب و طبق آن عمل کنید.
۵) بودجه مشخصی را برای خود در اختیار گیرید و درست براساس آن خرید کنید، تا از این طریق بدانید که بنیه مالی تان چقدر است.
۶) سعی نکنید حتماً اجناس حراجی را بخرید، زیرا ممکن است با انتخاب های اصلی شما همخوانی نداشته باشد و چیزی را بخرید که واقعاً ایده آل نباشد.
۷) با مسئول فروشگاه در تماس باشید تا دقیقاً بدانید که اجناس مورد نظرتان چه روزی به فروشگاه وارد می شود و اگر چیزی که می خواهید یک خوراکی است، تازه ترین آن را دریافت کنید.
۸) استراتژی خرید و روش کارتان را در این زمینه به دقت و از قبل مشخص سازید. خیلی ها را می بینید که ۱۰ بار از مقابل یک قسمت از فروشگاه رژه می روند و کالاها را بررسی می کنند واین بدان خاطر است که دقیقاً نمی دانند که چه می خواهند.
۹) وسایل و آن چه را که خریده اید در گوشه ای از مغازه بگذارید تا آنها را طبقه به طبقه و از اینجا به آن جا منتقل نکنید. وقتی بارتان سنگین است، این مسئله شما را به شدت خسته می کند.
۱۰) قبل از رفتن به خرید حتماً در باره حسن شهرت و اعتبار و پیشینه مغازه ای که به آن رجوع می کنید، به طور کامل تحقیق کنید. رفتن به فروشگاههای بی نظم بر «خرید» شما نیز اثر نامطلوب می گذارد.
۱۱) اگر خودتان آشپز توانایی هستید در موقع خرید دقت کنید جنسی را بخرید که به بهترین شکل به شیوه پخت وسلیقه غذایی مورد نظرتان بخورد.
۱۲) اگر می خواهید کالایی را به عنوان کادو و یا رایگان (به طور موقتی) از فروشگاه بگیرید، ابتدا از سیاست و عملکرد فروشگاه مورد رجوع تان اطمینان حاصل کنید و در این زمینه اطلاعات لازم را بگیرید.
۱۳) سعی کنید به تنهایی به خرید نروید، همراه بودن یک دوست باعث می شود مشورت بیشتر و بهتری را با رفیق خود صورت دهید و به تبع آن خرید های مناسب تری داشته باشید.
۱۴) مواظب سارقان و جیب برها باشید که در فروشگاهها نیز فراوانند . آنها در داخل مغازه پا به پای شما می آیند و سعی دارند که در یک فرصت از غفلت شما استفاده کنند. قسمتی از پول تان را به جای حمل در ساک و کیف، در جیب خودتان بگذارید. از این طریق فرد سارق نمی تواند به وسعت و با آزادی به پول شما دسترس بیابد.
۱۵) وقت تان را تنظیم کنید. همان طور که باید حساب کار و نحوه خریدتان را داشته باشید و کالای درست انتخاب کنید، لازم است که وقت تان را نیز به شکلی مصروف این کار کنید که اتلاف زمان چشمگیری نداشته باشید.
۱۶) اگر به دفعات به خرید می روید، سعی کنید که برای ارسال محموله ها به خانه تا پایان روز های خرید تان صبر کنید تا به جای دادن چند بار پول به پیک ها و حمل کنندگان بار، فقط یک مرتبه پول بپردازید.
۱۷) حساب پولی را که از فروشنده پس می گیرید، به دقت داشته باشید.
خیلی ها در زمان خرید چند جنس بر روی هم، در مورد رقم کلی اشتباه می کنند.
۱۸) هیچ وقت در روزهای قبل از تعطیلی های بزرگ و سنتی به خرید نروید زیرا به شدت شلوغ اند و نمی توانید خرید مطلوبی داشته باشید.
۱۹) فقط به خاطر ارزان بودن یک جنس اقدام به خرید آن نکنید. چه بسا اجناس ارزان که می خرید ولی در نهایت به کارتان نمی آید.
۲۰) دائماً بر در و دیوار می زنند که «حراج، حراج». ابتدا تحقیق کنید که واقعاً حراجی در کار هست و یا قیمت ها در عمل فرقی با گذشته ندارند.
۲۲) اخبار حوادثی را همیشه بخوانید تا اگر اشیای گرانقیمتی مثل اتومبیل و نظایر آن را می خرید، یک جنس سرقتی را به شما نیندازند.


خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه سایت عقیق ایمیل خود را در باکس زیر وارد کرده و دکمه ارسال ایمیل رافشار دهد :

تبلیغات
آخرین مطالب
آخرین مطالب بازدید شده
آموزش تعمیرات موبایل پل شرکت سیتاکسیسمونی بلیط هواپیما خدمات مالیاتی خدمات حسابداری تعمیرات موبایل 118 خرید چیلر بازسازی منزل اقدام پژوهی فلزیاب